Díszfű-félék választéka
A színek és textúrák játéka a kertben.
A kerti díszfüvek csodálatos elemei lehetnek a kerteknek, hiszen nemcsak színeket, hanem textúrát és mozgást is visznek a tájba.
Tarka kínai virágosnád, 2 literes konténerben
Kínai virágosnád, 2 literes cserépben
Kék csenkesz 2 literes konténerben
Fényperje, 1 literes kont.
Tollborzfű, Little Bunny 1,5 literes cserépben
A díszfűvek változatos színeikkel, formáikkal és textúráikkal remek kiegészítői lehetnek a kerteknek. Magas, impozáns példányok vagy alacsony, finom fűcsomók formájában is megjelenhetnek. Gondozásuk nem túl bonyolult, és a megfelelő odafigyelés mellett sokáig gyönyörködhetünk bennük. Válasszuk ki a számunkra legmegfelelőbb fajtát, és élvezzük a természet csodáit a kertünkben!
Milyen díszfű fajták vannak?
Tollborzfű, Pennisetum alopecuroides 'Black Beauty'
Ez a fűfajta sötétzöld leveleivel és füstös, lila virágaival igazán különleges megjelenést kölcsönöz a kertnek.
Csíkos zebrafű, Miscanthus zebrinus
A sávos, világoszöld és sárga levelei miatt különösen figyelemfelkeltő, és nyáron virágzó kalászai is díszítenek.
Tarka virágosnád, Miscanthus 'Silver Arrow
Széles levelei és ezüstös virágzatai teszik különlegessé, ideális választás a modern kertekhez.
Miscanthus gracillimus
Finom, keskeny levelei és elegáns megjelenése miatt sok kertben népszerű. A Pampafű mellett a legnagyobb méretűre fejlődik, 1,5-2 méter.
Kék csenkesz, Festuca glauca
Az ezüstkék fűcsomók alacsonyra nőnek, és jól mutatnak sziklakertben vagy szegélyekben. Különösen jól érvényesül sötét háttér előtt, például fenyőkéreg vagy sötét színű díszkavicsba ültetve.
Fényperje, Koeleria
Ez a fajta a régi, természetes kertek hangulatát idézi, finom, lágy leveleivel. Sziklakertbe vagy ágyások szélére ajánlott. Sovány talajon is nagyon jól érzi magát.
Pennisetum alopecuroides 'Little Bunny'
Kisebb mérete és aranyos, gömbölyded formája miatt ideális kis kertekbe vagy edényekbe.
Milyen igényei vannak a díszfüveknek?
A díszfüvek általában napfény- és szárazságtűrő növények, de fajtától függően eltérhetnek. A legtöbb díszfű a napos, jó vízelvezetésű talajt kedveli, ezért érdemes ügyelni arra, hogy ne álljon meg a víz a gyökérzónában.
Hogyan gondozzuk a díszfüvet a kertben?
A díszfüveknek rendszeres öntözésre van szükség, különösen a száraz időszakokban. A növényeket ellenállóbbá tehetjük, ha a mindennapi öntözés helyett 2-3 naponta de akkor alaposabban öntözzük meg, így a gyökereiket mélyebbre engedik le és kevésbé lesznek kitéve a nyári hőségben a kiszáradás veszélyének. A tavasz folyamán érdemes megmetszeni őket, eltávolítva a száraz leveleket, hogy serkentsük az új hajtásokat és biztosítsuk a szellős növekedést.
Mikor virágzik a díszfű?
A díszfüvek virágzási ideje fajtától függően változik, de általában nyár végén vagy ősz elején kezdenek virágozni, mesés virágfürtökkel díszítve a kertet.
Díszfű gondozása télen
Télen a díszfüvek különleges védelmet igényelnek. A száraz leveleket nem érdemes levágni, mivel ezek védik a gyökereket a fagy ellen. Helyezhetünk mulcsot a tövük köré a fagyvédelem érdekében.